Velkommen hos Fischer Medical – hvor kvalitet og service har været nøgleord i over 30 år. Hos os er du som kunde altid i centrum, og vi sætter en ære i at opfylde dine ønsker – også når det kræver lidt ekstra af os. Det er derfor, mange af vores kunder har været med fra starten. Noget vi er både glade og stolte over.

Vi er også meget stolte over, at kunne kalde os Gazelle virksomhed – en ære vi har opnået både i 2003 og 2013.

Fischer Medical er en 100% danskejet virksomhed. Vi har primær fokus på salg af instrumenter og implantater til ortopædkirurgi og gynækologi. Vi har specialiseret os i elektiv kirurgi, og repræsenterer anerkendte leverandører fra hele verden. Leverandørerne vi repræsenterer er kendt for høj kvalitet, samarbejde og innovation.

Henrik<br />
Christensen

Henrik
Christensen

Produktchef

Mobil +45 2752 5056

henrik@fischermedical.dk

Majbritt<br />
Christensen

Majbritt
Christensen

Produktchef

Mobil +45 3047 3056

majbritt@fischermedical.dk

Mads<br />
Boris

Mads
Boris

Produktchef

Mobil +45 2310 3056

mads@fischermedical.dk

Bente<br />Steenbjerg

Bente
Steenbjerg

Produktchef

Mobil +45 2447 3056

bente@fischermedical.dk

Michael<br />
Enoch

Michael
Enoch

Produktchef

Mobil +45 2118 3056

michael@fischermedical.dk

Lene<br />
Fischer

Lene
Fischer

Kundeservice & Bogholderi

Mobil +45 4593 8100

lene@fischermedical.dk

Mia<br />
Turch

Mia
Turch

Kundeservice & Bogholderi

Tlf +45 4593 8100

mia@fischermedical.dk

Merete Ravn<br />
Olesen

Merete Ravn
Olesen

Kundeservice & Lager

Tlf +45 4593 8100

merete@fischermedical.dk

Per<br />
Espenhein

Per
Espenhein

Adm. Direktør

Mobil +45 2143 5056

per@fischermedical.dk

Robert<br />
Fischer

Robert
Fischer

Bestyrelsesformand

Tlf +45 4593 8100

robert@fischermedical.dk

Kasper<br />
Espenhein

Kasper
Espenhein

IT & hjemmeside

Tlf +45 4593 8100

kasper@fischermedical.dk