Välkommen till Fischer Medical – där kvalitet och service har varit nyckelord i över 30 år. Som kund är du alltid i centrum, och vi är stolta när vi uppfyller dina önskemål – även när det krävs lite extra från oss. Därför har många av våra kunder varit med från början. Något vi är båda glada och stolta över. 

Vi är också mycket stolta över att kunna kalla oss för Gazelle Company – en ära som vi har uppnått i Danmark både 2003 och 2013. 

Fischer Medical är ett 100% danskt ägt företag. Vi fokuserar främst på försäljning av instrument och implantat för ortopedisk kirurgi och gynekologi. Vi är specialiserade på elektiv kirurgi och representerar välrenommerade leverantörer från hela världen. De leverantörer vi representerar är kända för hög kvalitet, samarbete och innovation. 

Henrik<br />Christensen

Henrik
Christensen

Product Manager

Mobile +45 2752 5056

henrik@fischermedical.dk

Majbritt<br />Christensen

Majbritt
Christensen

Product Manager

Mobile +45 3047 3056

majbritt@fischermedical.dk

Mads<br />Boris

Mads
Boris

Product Manager

Mobile +45 2310 3056

mads@fischermedical.dk

Bente<br />Steenbjerg

Bente
Steenbjerg

Product Manager

Mobile +45 2447 3056

bente@fischermedical.dk

Michael<br />Enoch

Michael
Enoch

Product Manager

Mobile +45 2118 3056

michael@fischermedical.dk

Niels<br />Büchler

Niels
Büchler

Product Manager

Mobile 076 327 3056

niels@fischermedical.se

Nicolai<br />Espenhein

Nicolai
Espenhein

Product Specialist & Website

Mobile +45 2257 3558

nicolai@fischermedical.dk

Lene<br />Fischer

Lene
Fischer

Customer Service & Accounting

Mobile +45 4593 8100

lene@fischermedical.dk

Mia<br />Turch

Mia
Turch

Customer Service & Accounting

Phone +45 4593 8100

mia@fischermedical.dk

Merete Ravn<br />Olesen

Merete Ravn
Olesen

Customer Service & Store

Phone +45 4593 8100

merete@fischermedical.dk

Lisbeth<br />Pape

Lisbeth
Pape

Customer Service & Accounting

Phone +45 4593 8100

lisbeth@fischermedical.dk

Per<br />Espenhein

Per
Espenhein

Managing Director

Mobile +45 2143 5056

per@fischermedical.dk

Robert<br />Fischer

Robert
Fischer

Chairman of the Board

Phone +45 4593 8100

robert@fischermedical.dk